понеділок, 7 листопада 2016 р.

Урок-залік

 Тематичний залік  з теми «Текстовий процесор»

Навчальна мета: Продемонструвати вміння оперувати теоретичним матеріалом з теми «Текстовий процесор»
Розвивальна мета: Розвивати координацію рухів, зорову пам’ять, вміння працювати на публіку, ораторські здібності
Виховна мета: Виховувати зосередженість, вміння пояснювати та узагальнювати.
Тип уроку:  Урок перевірки знань

Структура уроку
I.                      Організаційний момент
II.                   Етап орієнтації
III.                Етап навчальної діяльності
IV.               Робота за ПК
V.                  Контрольно-оцінювальний етап
VI.               Домашнє завдання                                                                                                                                           
                                                             
Хід уроку
І. Організаційний момент
II. Етап орієнтації
Мета сьогоднішнього уроку перевірити знання з теми «Текстовий процесор»
Тематичний залік Ми з вами працюємо, як завжди, групами. Першу половину уроку одна група працює з теоретичними завданнями, а друга виконує практичну частину заліку. Другу половину уроку групи учнів міняються місцями і виконують іншу частину тематичного заліку.

ІV. Етап навчальної діяльності
Завдання
Чітко та лаконічно відповідати на поставлені запитання з теми, орієнтуватися в теорії та практиці.
Перелік можливих запитань та практичних завдань для учнів дивіться у додатках.
VI. Контрольно-оцінювальний етап
Вчитель виставляє оцінку за володіння практичним матеріалом з теми, а щодо теоретичного матеріалу, то до наступного уроку учитель перевірить письмові роботи учнів та узагальнить отримані бали учнів з теми «Текстовий процесор Word»
VII.Домашнє завдання        
Створити тестові завдання на тему «Текстовий процесор»


Контрольні питання до тематичного заліку з теми
«Текстовий процесор Word»
1.                      Які об’єкти текстового документа ви знаєте?
2.                      Які правила введення тексту ви знаєте? Як додати новий рядок без абзацу?
3.                      Які функції клавіш Backspace, Delete, Caps Lock, Ctrl, Alt, Enter, End, Home, PgDn, PgUp, Shift, Tab
4.                      Яка кнопка відображає недруковані символи? Навіщо їх відображають?
5.                      Які розміри сторінки ви знаєте? Де їх встановити в документі?
6.                      Які встановити поля сторінки в документі?
7.                      Які встановити орієнтацію сторінки в документі?
8.                      Що таке шаблон документа?
9.                      Що таке колонтитули? Навіщо їх використовувати? Як пронумерувати сторінки?
10.                  Які колонтитули бувають та як їх встановити?
11.                  Як встановити/ прибрати лінійки в документі?
12.                  Що таке форматування? Яке воно буває?
13.                  Як вставити символ до тексту?
14.                  Як вставити зображення до тексту?
15.                  Як вставити формулу до тексту?
16.                  Як вставити діаграму до тексту?
17.                  Як вставити таблицю до тексту?
18.                  Охарактеризуйте форматування символів.
19.                  Охарактеризуйте форматування абзаців.
20.                  Охарактеризуйте форматування документа в цілому.
21.                  Що таке списки? Які види списків ви знаєте?
22.                  Охарактеризуйте створення маркерованого списку?
23.                  Охарактеризуйте створення нумерованого списку?
24.                  Як змінити значок маркера в маркерованому списку?
25.                  Як змінити значок маркера в нумерованому списку?
26.                  Що таке багаторівневий список? Як його створити?
27.                  Як змінити рівень вкладеності списків?
28.                  Що таке табуляція? У яких випадках її використовують?
29.                  Як додати елементи в середину списку?
30.                  Як відсортувати список за алфавітом?
31.                  З яких джерел можна вставити графічні забраження?
32.                  Як налаштувати властивості зображення?
33.                  Як змінити налаштування обтікання текстом зображення?
34.                  Які налаштування зображення ви знаєте?
35.                   Як змінити розташування картинки на сторінці?
36.                  Для чого в документі використовуються таблиці? З чого вони складаються?
37.                  Назвіть об’єкти таблиці та їх властивості
38.                  Якими способами можна додати таблицю в текстовий документ?
39.                  Як об’єднати, розділити комірки в таблиці? вирівняти текст в комірці?
40.                  Як змінити границі таблиці, виконати заливку окремих комірок кольором?
41.                  Що таке стилі? Для чого їх використовують?
42.                  До яких об’єктів можна застосовувати стилі?
43.                  Що таке теми документа? Для чого їх використовують?
44.                  Як створити автоматичний зміст в документі? Навіщо він потрібний?
45.                  Які вимоги до оформлення ділової документації ви знаєте?
46.                  Як надрукувати декілька сторінок документа? Діапазон сторінок? Парні? Непарні сторінки?поточну сторінку?
КАРТКА 1

Наберіть текст за зразком, дотримуючись правил форматування тексту та виділіть іншим кольором текст, що повторюється.

Дом, который построил Джек
Вот дом,
Который построил Джек.
А это пшеница,
Которая в темном чулане хранится
В доме,
Который построил Джек.

А это веселая птица-синица,
Которая ловко ворует пшеницу,
Которая в темном чулане хранится
В доме,
Который построил Джек.

Вот кот, который пугает и ловит синицу,
Которая ловко ворует пшеницу,
Которая в темном чулане хранится
В доме,
Который построил Джек.


КАРТКА 2

  1. Відкрийте документ «Правила техніки безпеки»
  2. Оформіть заголовок жирним шрифтом.
  3. Оформіть:
ü  1 абзац –  курсивом;
ü  2 абзац жирным, курсивом;
ü  3 абзац – жирным, підкресленим;
ü  4 абзац – курсивом, підкресленим.
  1. В 5 абзаці виділіть кожне слово іншим кольором.
  2. В 6, 7, 8, 9 абзацах виділіть кожну стрічку іншим кольором
  3. В  рядках 10 – 13 всі букви «о» оформіть 22 розміром шрифту, а «ж» - 8 розміром.




КАРТКА 3
       Створіть список за зразком. Символ Ú знайдете в наборі Wingdings.
ТІСТО РАССИПЧАТЕ
Ú 400г. муки
Ú200г. масла
Ú0,5 стакана воді

Розтерти  масло, добавить муку, воду, всипать 0,5 чайной лошки соли и замісити тусто. Використати тесто для ватрушок, пирагів.
         Перевірте орфографію.  Випишіть внизу список слів, запропонованих на заміну слова «лошки».

КАРТКА 4

Наберіть текст за зразком з використанням об’єтів SmartArt
Погода
У природы нет плохой погоды,




Всякая погода – благодать.

Дождь и снег, любое время года
Надо благодарно принимать.
КАРТКА 5

Створіть таблицю за зразком з усіма написами


Немає коментарів:

Дописати коментар