середу, 30 листопада 2016 р.
вівторок, 15 листопада 2016 р.
вівторок, 8 листопада 2016 р.
Роздуми вчителя
Формування
інформаційно-інтелектуальної компетентності учнів на заняттях з інформатики.
Наше життя кидає виклик усьому, що
нас оточує. Людство сьогодні перебуває в технологічній фазі науково-технічної
революції, коли стрімко міняється техніка й технології, і щоб встигати за
запаморочливими новинками, щоб не відчувати себе викинутим за борт сучасного
життя, треба постійно вчитися. «Навчання» стає категорією, яка супроводжує
людину протягом усього життя. Основна мета цього етапу – інформатизація всіх
сторін життєвого простору. Освіта є інформаційним процесом і тому використання
сучасних технологій навчання із застосуванням комп’ютера особливо важливе.
понеділок, 7 листопада 2016 р.
Закони відбивання світла
Відбивання світла. Закони відбивання
світла. Плоске дзеркало.
МЕТА УРОКУ: навчальна:
ознайомити учнів із поняттям відбивання світла, встановити закони відбивання
світла, навчити учнів відрізняти повне та неповне, дзеркальне та розсіяне
відбивання;
розвивальна: зацікавити учнів до вивчення даної теми
та фізики в цілому на реалістичних прикладах, зокрема розвинути інтерес до
застосування законів відбивання світла у дзеркалах та інших видимих предметах;
виховна: виховати в учнів відчуття
цілеспрямованості, культуру поведінки з фізичними та побутовими приладами.
ОБЛАДНАННЯ: підручники, зошити, великий екран або
телевізор, дзеркало, дві свічки, сірники, довга лінійка, транспортир для
вимірювання кутів, калейдоскоп.
5 клас
Календарно-тематичне планування уроків інформатики
для 5 класу
(для учнів, які вивчали інформатику в 2-4 класах)
Навчальна програма з інформатики для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, які вивчали інформатику в 2-4 класах.
Програмі також надано гриф МОН.
планування
Календарний
план з інформатики
для ___
класу
(Програма курсу за
вибором «Основи Інтернету».
Укладачі: Дорошенко
Ю., Завадський І., Прокопенко Н. )
( 17 годин, 1 год. на тиждень, 1 год. резервного
часу)
календарне планування
Календарний
план з інформатики
для __
класу
(«Програма курсу за вибором «Основи комп’ютерної графіки».
Укладачі: Ю.
Дорошенко, І. Завадський
Лист МОН України
від 24.12.2004 №1/11-6627)
(35 годин, 1 год. на тиждень)
Алгорити та програми
на шкільних уроках інформатики.
Одна з найскладніших наук, яку вивчають
діти, – це програмування у школі. Здавалося б, що складного в тому, щоб
навчитися видавати послідовність дій, які комп’ютер б перетворив на програму?
Адже програмування, по суті, те саме що й переклад. Схоже на те, як ми
перекладаємо тексти, наприклад, з української на німецьку, програміст
перекладає послідовність дій у програму на одній з мов програмування. Що в цій
схемі складного? Як не дивно, та сама магічна «послідовність дій», що
називається алгоритмом.
ІКТ у школі
Інформатизація
сьогодні - це не тільки процес, пов'язаний з функціонуванням і подальшим
покращенням техніки, а насамперед, соціокультурний процес, який змінює
свідомість, світогляд людини, її психологію, мораль і ціннісні орієнтири. Тому
соціальним замовленням сучасного суспільства є виховання людини, яка зможе
навчатися і працювати в умовах постійного зростання інформаційного потоку,
людини з високим інтелектуальним потенціалом.
практична робота 5 клас
урок з інформатики
Практична робота
«Створення растрового
зображення у програмі Paint
за складеним планом»
МЕТА: навчити учнів
створювати графічні об'єкти у програмі Paint за
наперед складеним планом;
розвинути практичні навички під час роботи з
інструментами графічного редактора та палітрою основних і додаткових кольорів;
виховати
культуру поведінки за роботою з ПК і відчуття навколишнього світу, який можна
передати не лише на папері, а й за допомогою комп’ютерної графіки.
ОБЛАДНАННЯ:
комп’ютери із встановленою програмою Paint, картки із завданнями, картки із малюнками, тестові
завдання, підручники і зошити.
урок фізики в комп'ютерному класі
Вимірювання фізичних
величин
(урок
проводиться з використанням комп’ютера)
Мета: Навчити
учнів робити вимірювання різними вимірювальними приладами, визначати основні
характеристики засобів вимірювання, оцінювати похибки, правильно виконувати записи
результатів вимірювання. Перевірити набуті учнями знання на попередніх уроках;
Розвинути учнівську цікавість до вивчення фізики, зокрема за рахунок
практичних, експериментальних робіт та залучити до спостережень за природою;
Виховати почуття бережливого ставлення до природи та навколишнього світу.
Прилади і
матеріали: підручник, зошит, комп’ютер з програмою, інтерактивна
дошка, лінійка, мензурка, мірний стакан з водою, тіло правильної геометричної
форми (брусок), термометр, годинник.
Урок
інформатики профільний рівень
Числа Фібоначчі
Мета уроку: навчальна — дати поняття терміну
«числа Фібоначчі» та навчити учнів складати програми мовою програмування для
запису та обчислень чисел Фібоначчі; розвивальна
— розвинути логічне мислення, послідовність дій, орієнтування в життєвому
просторі щодо використання чисел Фібоначчі в природі та у житті людини; виховна — зацікавити учнів до пізнання
навколишнього світу і спробувати його передати у вигляді комп’ютерних програм,
сформувати поняття комп’ютерної грамотності та компетентності учнів.
Тип уроку: комбіноване заняття з елементами
демонстрування реальних фактів.
Обладнання: зошити, проектор, дошка,
комп’ютери.
Урок-залік
Тематичний залік з теми «Текстовий процесор»
Навчальна
мета: Продемонструвати
вміння оперувати теоретичним матеріалом з теми «Текстовий процесор»
Розвивальна мета: Розвивати координацію
рухів, зорову пам’ять, вміння працювати на публіку, ораторські
здібності
Виховна мета: Виховувати
зосередженість, вміння пояснювати та узагальнювати.
Тип
уроку: Урок перевірки знань
Структура уроку
I.
Організаційний момент
II.
Етап орієнтації
III.
Етап навчальної діяльності
IV.
Робота за ПК
V.
Контрольно-оцінювальний етап
VI.
Домашнє завдання
Створення нумерованих і маркованих списків
у текстовому процесорі Word.
Навчальна мета: Познайомити учнів з основами роботи із текстовим
редактором, поняттями створення нумерованих і маркерованих списків.
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, уміння
запам’ятовувати.
Виховна мета: Виховання уважності, акуратності,
дисциплінованості, посидючості.
Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу.
Структура уроку
I.
Організаційний
момент
II.
Етап
орієнтації
III.
Етап
пояснення нового навчального матеріалу
IV.
Етап навчальної
діяльності
V.
Закріплення матеріалу
VI.
Контрольно-оцінювальний
етап
VII.
Домашнє завдання
Хід уроку
неділю, 6 листопада 2016 р.
позакласний захід з інформатики
Позакласний захід з інформатики
Брейн-ринг "Весела інформатика"
Мета:
• розвиток інтересу до
предмету;
• повторення і
закріплення вивченого матеріалу;
• розвиток творчої
активності.
Початок брейн-рингу
Доброго дня!!! Цей
тиждень в нас присвячений інформатиці.
Сьогодні, ми разом з
Вами хочемо провести змагання, і визначити, хто з Вас знає інформатику
найкраще.
Минають дні, минають
роки.
Прогрес крокує
повсякчас,
І вже новиночки науки
Прийшли до школи і до
нас.
Виховна година
Конспект виховної
години на тему:
Комп'ютер і
"мобілка" це піднесення до висот людського генія чи пряма дорога до
отупіння
Мета:
Формувати уявлення дітей про шкоду
надмірного захоплення мобільниками та комп’ютером.
Розвивати у дітей уміння правильно користуватися даними приладами .
Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє здоров’я..
Учитель:
Японські вчені довели, що звикання
до різних видів цифрової техніки приводить до погіршення пам'яті й звичайного
отупіння.
позакасний захід з фізики
Будьмо знайомі — я Фізика
Зал прикрашений з використанням фізичних формул,
портретів знаменитих вчених-фізиків, необхідне приладдя стоїть на столі для
проведення дослідів.
Ведучий: Доброго дня усім, хто прийшов сьогодні на наш захід.
Усі ви знаєте, що цей тиждень у нашій школі — це тиждень фізики. От і ми з вами
зібралися тут для того, щоб з’ясувати для себе: хто вона ця Фізика, і
чи потрібно ]її вивчати у школі.
У вас ще немає такого предмету, Але вже з наступного року ви теж будете її
вивчати.Дехто може сказати 6»У нас і так предметів різних вистачає, щоб
вчитися, а тут щей Фізика. Навіщо?» Якраз сааме це ми з вами і з’ясуємо. Будьте уважні і ви дізнаєтесь скільки
непізнаного людиною ще залишилось.
(на сцену виходять по черзі предмети, на яких є напис)
Виховна система школи
“Виховна
система школи : проблеми,пошуки,знахідки. Нетрадиційні форми навчання і виховання як засіб організації творчої
діяльності учнів”
Останнім часом у практику роботи
загальноосвітніх навчальних закладів широко впроваджуються нетрадиційні форми
організації навчально-виховного процесу,до яких належать : лекція ,
семінар,конференція,диспут,ділова гра та інші.Як свідчать результати досліджень
, їх запровадження забезпечує підвищення активності навчально-пізнавальної
діяльності учнів, формування самостійності мислення, розвиток творчості .
Учителям відомо, що в кожному класі
загальноосвітньої школи є діти з різними рівнями навчальних досягнень --- від
початкового до високого .
Освіта в Україні
Модернізація освіти в Українія
Знання — це скарб,
а вміння вчитись — ключ до нього.
Сократ
Сучасна
ситуація в суспільстві, а також досвід управління школою підтверджують, що
головний шлях розвитку системи освіти — це забезпечення конкурентоспроможності
кожного навчального закладу та його випускників. Основою конкурентоспроможності
є якість освіти. Але перш ніж говорити про нову якісну освіту, треба спочатку
вияснити цілі та завдання, які стоять перед освітою сьогодні, тобто чого
вимагає від освіти сучасне суспільство? Одразу ж постає безліч різних запитань:
Як забезпечити якість шкільної освіти? Що треба зробити для покращення
навчання? Які кроки необхідно здійснити, щоб дійти до легкого, якісного, нового
і сучасного навчання? Відповіді на всі ці запитання дає лише одне поняття, яке
на сьогодні широко практикується в сучасній освіті України — це процес її
модернізації.
Вологість повітря
ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ
МЕТА:
Ознайомити учнів з поняттям вологості повітря, зі способами її вимірювання та
обчислення за дпомогою фізичних формул; Навчити дітей викорисовувати свої
знання на практиці, виробити практичні навички та вміння щодо відмінності між
абсолютною та відносною вологостями повітря; Розвинути інтерес до вивчення
предмету та зацікавити їх до самостійної роботи за рахунок зв’язку даної теми з
реальним життям людини.
ПРИЛАДИ І ТЕРІАЛИ: психромтр волосяний, сухий та
вологий термометри, психрометрична таблиця і збірник задач.
урок фізики
Вільне падіння тіл. Прискорення вільного падіння
МЕТА: Ознаймити учнів з явием віьного
падіння тіл, та експериментами, які є його доказами; Навчити учнів визначати та
обчислювати прискорення вільного падіння іл на землю з урахування географічної
широти місцевості; Ввести поняття «постійної величини».
ПРИЛАДИ: трубка Ньютона, тіла різної
маси і форми, лінійка, секундомір, калькулятор.
Intel - навчання для майбутнього
Однією з найважливіших особливостей нашого часу є
перехід розвинутих країн світу від
постіндустріального до інформаційного суспільства, а тому питання інформації
всіх сфер суспільного життя є одним із пріоритетних завдань держави і освіти
відповідно.
Одне з головних завдань нашої освіти в умовах
інформаційного суспільства — навчити дітей користуватися інформаційними
технологіями та навчатися, використовуючи ці технології. Наскільки успішно буде
вирішене це завдання визначною мірою залежить розвиток країни і її місце у
світовій спільноті.
Кожен учитель, згідно нових державних стандартів 12-ти
річної освіти, повинен пройти перепідготовку та
оновлення, збагачення та осучаснення своїх професійних здібностей,
навиків і методів педагогічної роботи. Я теж цього року у вересні місяці (4.09
по 9.09) пройшла курси по вивченню нової освітньої комп’ютерної програми Intel — «Навчання для майбутнього».
УРОК ФІЗИКИ
Плавання тіл та суден
Ми зобов'язані Архімеду фундаментом
учення про рівновагу рідин.
Ж. Лагранж
МЕТА: Встановити
причини і умови плавання тіл різної маси, форми та об’єму на поверхні рідин;
вияснити історичне походження та потребу у створенні морських суден і підводних
човнів; навчити учнів користуватися своїми знаннями; розвинути у учнів логічне мислення та культуру мовлення
як на уроці, так і в позаурочний час.
ОБЛАДНАННЯ: вислів про Архімеда, плакати з
морськими судами та підводними човнами, діапроектор для показу слайдів, велика прорзора посудина з водою,
три тіла однакового об’єму та різної маси (тенісні кульки), тіла різного
об’єму, різної маси та довільної форми; рідини різної густини (вода, солона
вода, олія),яйце, динамометр, мензурка з водою, терези.
календарне планування курсу за вибором
Поурочне планування курсу за вибором
«Excel у профільному навчанні»
Дана програма розроблена відповідно до Типового навчального плану загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання технологічного напряму інформаційно-технологічного профілю [1], Додаток 9.
Програма профільного вивчення інформатики розрахована на викладання у 10-11 класах. Вона складається з двох паралельних змістових ліній: інформаційно-комунікаційні технології і алгоритмізація та програмування.
Поурочне планування розроблено з урахуванням змісту посібника «Microsoft Excel у профільному навчанні», авт. І.О. Завадський, А.П.Забарна і призначене зокрема для зіставлення матеріалу програми з теоретичним матеріалом і завданнями посібника.
Виховна година про природу
«Природа
— наш друг і товариш.
Бережімо
її.
Побдаймо
про неї.»
МЕТА : Розвинути в учнів бережливе ставлення до
природи, до навколишнього середовища, до рідного краю. Навчити берегти природу
нашої країни, охороняти та цінувати природні дива; особливу увагу звернути на
рослини і тварини, які занесені до Червоної книги України. Провести найпростіші
спостереження за природніми явищами, які відбуваються навколо, за рослинами та
тваринами, що зустічаються в нашій місцевості. Відвідування Київського
зоопарку.
5 клас інформатика
Календарно - тематичне планування уроків інформатики у 5 класі
(для учнів, які раніше інформатику не вивчали)
(для учнів, які раніше інформатику не вивчали)
Базовий
підручник:
«Інформатика. 5 клас»
(автори Н.В. Морзе, О.В. Барна, В.П. Вебер, О.Г. Кузьмінська, Н.А.
Сарацинська), Видавничий дім "Освіта", 2013.
За основу програми взято
орієнтовне календарно-тематичне планування за новою програмою курсу для
загальноосвітніх навчальних закладів за новим базовим стандартом освіти під
авторством Н. Вовковінської (надруковано
в газеті "Інформатика" №9 (657), травень 2013)
Вірш "Комп'ютер"
Комп’ютер — це
річ звичайно важлива
Сьогодні без
нього життя неможливе.
Він справ дуже
робить важливих багато
Потрібен і
дітям, і мамі, і тату.
Він пише й
малює, рахує й друкує,
Ще дзвонить,
фільмує і все пам’ятає,
І більше, ніж
книга цікавого знає
Тому й усім
людям він допомагає.
Але стережись,
щоб тобі не зашкодив,
Аби не втягнув в павутину в’язку,
Бо ж як би ти
часто туди не заходив,
Щоб з друзями
бути в постійнім зв’язку.
інтегрований урок
8 клас
Інтерований урок інформатики та геометрії
Якщо людина не повторює того,
що вона знає, рівень її інтелекту прямує до нуля.
«Робота з таблицями та графічними об'єктами
у текстовому процесорі Word»
Пізнавальна мета уроку: закріпити
навички роботи з текстовим процесором Word, поглибити знання учнів з теми,
вдосконалювати навички роботи на ПК, підготувати учнів
до практичної роботи.
Розвивальна мета уроку: розвивати
логічне мислення, пам'ять, швидкість виконання завдань на комп’ютері, інтерес до вивчення інформатики та геометрії.
Виховна мета уроку: виховувати
старанність, увагу, сприяти самостійній роботі за комп’ютером, виховувати культуру користувача ПК, показати на прикладі
практичного завдання поєднання різних видів роботи за допомогою ПК.
Обладнання: ПК, програмне забезпечення: Windows’XP, Microsoft
Office’2010, роздатковий
матеріал (тести), інструкція з ОП, мультимедійна презентація до уроку.
суботу, 5 листопада 2016 р.
Сучасна фізика є найважливішим джерелом знань про навколишній світ, основою науково-технічного прогресу і разом з тим одним з найважливіших компонентів людської культури.
Фізика є теоретичного наукою, що відкриває фундаментальні закони природи. Фізичні теорії і фізичні методи дослідження все більше проникають в інші природничі науки (хімію, астрономію, біологію тощо) і дають важливі результати. Фізику вважають теоретичною основою сучасної техніки, багато галузей якої виникли на базі фізичних відкриттів. Це - електротехніка, радіотехніка, ядерна енергетика і т.д.
Фізика вивчає первинні структури матерії і відповідні їм найпростіші форми її руху. Цим вона створює природничонаукову базу для сучасного світосприймання, яке є складовою частиною діалектико-матеріалістичного світогляду.
Підписатися на:
Дописи (Atom)