четвер, 2 березня 2017 р.

6 клас конспект уроку

Редагування текстового документу.
Мета:
ü   навчальна: ознайомити учнів з поняттям фрагмент тексту; сформувати вміння копіювати, переміщувати, вилучати, вставляти фрагменти тексту, виконувати пошук та заміну фрагментів тексту; удосконалювати навички роботи в середовищі текстового процесора;
ü   розвивальна: формувати вміння бачити закономірності, аналізувати й узагальнювати інформацію, міркувати за аналогією;
ü  виховна: підвищувати інформаційну культуру.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Відтворення і коригування опорних знань
Фронтальне опитування
— Пригадайте  поняття «буфер обміну» з теми «Графічний редактор» 5 класу
— Що означає поняття «фрагмент  малюнка»?
— Як можна скопіювати фрагмент  малюнка?
— Скільки разів можна вставити фрагмент малюнка на полотно ?
— Поясніть різницю між командами Копіювати і Вирізати.
— Як виділити весь малюнок?
— Опишіть основні правила роботи під час перевірки правопису тексту документа.
— Які можливості надає MS Word щодо виправлення помилок у документі?

IV. Мотивація навчальної діяльності
— Ви вже вмієте вводити (набирати) текст з клавіатури. Як ви вже зрозуміли, це досить копітка справа. Щоб полегшити роботу і зекономити час, деякі операції можна виконувати з цілими фрагментами тексту. Про це ви дізнаєтесь під час сьогоднішнього уроку.
V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
Цього тижня в нашій школі проходить предметний тиждень з математики та інформатики, а разом з тим проводиться конкурс на найкращу публікацію в Інтернеті на тему «Вплив мобільних телефонів на  здоров’я людини». Це може бути відеоролик, листівка та навіть малюнок.  
Запрошую всіх бажаючих взяти участь у конкурсі.    
 Свої  роботи надсилайте  до 17 лютого 2017 року за адресою susvas@ukr.net  та дивиться їх у групі "Я люблю інформатику"  vk.com/club45633069
Переможців конкурсу очікує сюрприз.
Так як ми з вами вже знаємо, що таке шаблон документа у тестовому процесорі Word, то ви можете зробити листівку з використанням шаблону.

VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування текстового процесораWord та його функцій
Дуже часто ми чуємо такі слова ФОРМАТУВАННЯ та РЕДАГУВАННЯ, які чомусь плутаємо. Тож давайте розберемо, що вони означають і яка між ними різниця.
Редагування текстувнесення змін у текст: виправлення помилок, видалення, переміщення, копіювання, вставляння фрагментів тексту та інших об’єктів.
Форматування документа – внесення змін до зовнішнього вигляду документа в цілому: розташування тексту на сторінці, його розмір, колір, вид сторінки, фон тексту та фон аркуша і т д.
Робота з фрагментами тексту
Фрагмент тексту — це його частина (символ, слово, речення,  абзац, кілька абзаців, сторінка, кілька сторінок).
З фрагментами тексту можна виконувати дії, аналогічні до дій з іншими об’єктами: виділення, копіювання, вирізання, вставка, переміщення, видалення. Для того щоб виконати названі операції, нам потрібно використовувати буфер обміну.
Буфер обміну
Пригадаймо, що таке буфер обміну. (Буфер обмінуце спе­ціальна пам’ять, у яку можна розмістити виділений фрагмент тексту для того, щоб його вставити в певне місце того самого або іншого документа.)
Фрагмент тексту, що був один раз занесений у буфер обміну, можна копіювати багаторазово в різні місця тексту. З буфером об­міну ви працювали в 5 класі під час вивчення теми «Графічний редактор Paint». У програмі Paint у буфері обміну міг знаходитись лише один елемент.
У програмі MS Word в буфер обміну можна помістити 24 об’єкти, якщо буфер обміну відкритий. Якщо ні — то лише один об’єкт.
Дії над фрагментами тексту
Щоб виконати певні операції над фрагментом тексту, його по­трібно виділити.
Виділення фрагмента тексту
Виділення застосовують для виокремлення частини тексту. Виділений текст матиме фон синього кольору. Усі наступні опе­рації стосуватимуться саме цього фрагмента.
Для зняття виділення тексту досить клацнути мишею на будь-якому вільному місці сторінки.
Вирізання фрагмента: виділений текст заноситься в буфер і зникне.
Копіювання: виділений текст заноситься в буфер і залишається на місці.
Вставка: текст з буфера обміну з’явиться на місці, де розташова­ний курсор.
Перенесення (перетягування): виділений текст в одному місці екрана зникне, а з’явиться на місці, вказаному курсором.
Видалення: виділений текст зникне.
Розглянемо, якими способами можна виконати кожну з цих операцій.
Щоб скопіювати фрагмент тексту треба…
1.     виділити його за допомогою мишки, утримуючи ліву кнопку або виділяючи увесь текст натискаємо комбінацію клавіш Ctrl
2.     натиснути комбінацію клавіш Ctrl+С   або викликати контекстне меню (права кнопка миші) і вибрати команду КОПІЮВАТИ
3.     поставити курсор у те місце, де цей текст буде вставлятися і натиснути комбінацію клавіш Ctrl+V або у контекстному меню обрати команду ВСТАВИТИ

Пошук та заміна фрагментів тексту
Текстовий процесор MS Word може здійснювати автоматичний пошук у документі деякого фрагмента тексту.
Наприклад, потрібно швидко знайти потрібне слово чи місце в документі, не переглядаючи вмісту.
Для цього потрібно виконати команду Основне ^ група Редагу­вання ^ Знайти. Відкриється вікно Пошук і замінювання з поточною вкладкою Знайти



Після цього потрібно ввести в текстовому полі Знайти шука­ний фрагмент тексту, наприклад, слово 6 клас. Натиснути кнопку Знайти далі, щоб знаходити по черзі кожне входження фрагмента в текст.
Якщо ж у документі потрібно замінити деякий фрагмент тексту на інший, то виконується такий алгоритм:
1.     Команда Основне ^ Замінити.
2.     Увести в поле Знайти потрібний фрагмент тексту (наприклад, слово «треба»).
3.     Увести в поле Замінити на текст для заміни цього фрагмента (наприклад, слово «потрібно»).
Якщо потрібно, щоб заміна відбувалася в усіх випадках у доку­менті, то слід вибрати кнопку Замінити все. Для вибіркової замі­ни слід натиснути кнопку Знайти далі і потім за потреби кнопку Замінити.
Також для заміни фрагмента тексту використовують сполучен­ня клавіш Ctrl + F, яке, до речі, діє в більшості програм. Відкриєть­ся вікно Пошук і замінювання, у якому аналогічно можна вибрати одну з трьох вкладок: Знайти, Замінити, Перейти (залежно від по­трібної операції).
Давайте спробуємо. Відкриємо документ Ой у лузі калина в тій же папці і виправляємо слова Чубарики, чубчики на слова Комарики, дзюб рики

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

VIІ. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях
·        Робота за комп’ютером
1.     Завантажте текстовий процесор Microsoft Office Word.
2.     Відкрийте файл КОЗАК, який розміщений у папці For Oll 6 клас пр.р
3.     Редагуйте текст використовуючи буфер обміну так, як показано на мал. 120 у підручнику ст. 150
4.     Форматуйте створений документ за зразком див на дошку.
5.     Збережіть створений документ у власну папку під назвою Прі­звище_1.
6.     Зверніть увагу на розширення (.doc чи .docx).
7.     Закрийте програму Microsoft Office Word.
8.     Відкрийте власну папку і знайдіть цей документ Прізвище_1.
9.     Відкрийте текстовий документ.
10.                  Впишіть під текстом своє прізвище та ім’я.
11.                  Скопіюйте прізвище та ім’я, вставте його 10 разів у документ.
12.                  Використовуючи вивчені команди, знайдіть і замініть власне ім’я на «ім’я та по батькові» в усьому документі.
13.                  Зверніть увагу на те, скільки замін було виконано.
14.                  Збережіть зміни.
15.                  Закрийте програму Microsoft Office Word.
·        Робота з підручником

VIIІ. Усвідомлення, узагальнення й систематизація навчального матеріалу
Бліцопитування
1.     Як ви розумієте поняття «буфер обміну»?
2.     Скільки об’єктів можна помістити в буфер обміну програми MS Word 2007?
3.     Скільки разів можна вставити об’єкт з буфера обміну MS Word?
4.     Поясніть різницю між копіюванням і вирізанням.
5.     Поясніть різницю між вирізанням і перенесенням.
6.     Як виділити весь текст документа?
7.     Скількома способами можна виділити весь текст документа? Назвіть їх.
8.     У яких випадках використовують команди Копіювати, Виріза­ти, Вставити?
9.     Чи використовували ви раніше ці команди? У яких випадках?
ІX. Домашнє завдання
Підручник § 21,22  ст. 159 Впр 1

Х. Підсумки уроку
Рефлексія
1. Під час уроку я…
ü   дізнався…
ü   зрозумів…
ü   навчився…
2. Найбільше мені сподобалося…
3. На уроках найкраще в мене виходило…
4. Я мав труднощі з…
5. Я хотів би ще дізнатися про…
XI. Оцінювання роботи учнів













ДОДТКИ ДО УРОКУ

Редагування текстувнесення змін у текст: виправлення помилок, видалення, переміщення, копіювання, вставляння фрагментів тексту та інших об’єктів.






Форматування документа – внесення змін до зовнішнього вигляду документа в цілому: розташування тексту на сторінці, його розмір, колір, вид сторінки, фон тексту та фон аркуша і т д.


Використовуючи інструменти для редагування, замініть у вірші усі словосполучення Чубарики, чубрики на словосполучення Комарики, дзюбрики та перевірте кількість таких замін

Ой у лузі калина,
Ой у лузі калина,
Калина, калина,
Чубарики, чубчики, калина,
Калина, калина, калина,
Чубарики, чубчики, калина.
Там дівчина ходила,
Там дівчина ходила,
Ходила, ходила,
Чубарики, чубчики, ходила,
Ходила, ходила, ходила,
Чубарики, чубчики, ходила.
Цвіт калини ламала,
Цвіт калини ламала,
Ламала, ламала,
Чубарики, чубчики, ламала,
Ламала, ламала, ламала,
Чубарики, чубчики, ламала.
Та в пучечки складала,
Та в пучечки складала,
Складала, складала,
Чубарики, чубчики, складала,
Складала, складала, складала,
Чубарики, чубчики, складала.
Та й на хлопців моргала,
Та й на хлопців моргала,
Моргала, моргала,
Чубарики, чубчики, моргала,
Моргала, моргала, моргала,
Чубарики, чубчики, моргала.




Виконати усі дії для редагування та форматування текстового документа КОЗАК, щоб він набув такого вигляду

Їхав, їхав козак містом,
Під копитом камінь тріснув та раз, два!
Під копитом камінь тріснув та раз!
***
Під копитом камінь тріснув,
Соловейко в саду свиснув та раз, два!
Соловейко в саду свиснув та раз!
***
"Соловейку, ти мій брате,
Виклич мені дівча з хати та раз, два!
Виклич мені дівча з хати та раз!
***
Виклич мені дівча з хати,
Мушу в неї розпитати та раз, два!
Мушу в неї розпитати та раз!
***
Мушу в неї розпитати,
Чи не била вчора мати та раз, два!
Чи не била вчора мати та раз!
***
"Ой хоч била, не сварила,
Що з козаком говорила та раз, два!"
Що з козаком говорила та раз!



Початковий вигляд документа КОЗАК

Їхав, їхав козак містом,
Під копитом камінь тріснув та раз, два!


Під копитом камінь тріснув,
Соловейко в саду свиснув та раз, два!


"Соловейку, ти мій брате,
Виклич мені дівча з хати та раз, два!


Виклич мені дівча з хати,
Мушу в неї розпитати та раз, два!


Мушу в неї розпитати,
Чи не била вчора мати та раз, два!


"Ой хоч била, не сварила,
Що з козаком говорила та раз, два!"






















Домашнє завдання (практично)
Відформатувати емблему Міжнародного конкурсу з інформатики для школярів так, щоб зразок 1 перетворився на зразок 2

Сторінка 153 мал 121 підручник Морзе «Інформатика 6» 






   

Немає коментарів:

Дописати коментар